Prep Sports PREP SPORTS: Schedule for remainder of regular season | CullmanSense
Prep Sports

PREP SPORTS: Schedule for remainder of regular season

Addison
Tuesday, April 17 v. Lynn (SB) 4:30 p.m., v. Cold Springs (BB) 4:30 p.m.
Thursday, April 19 v. Good Hope (SB) 4:30 p.m.
Tuesday, April 24 @ Good Hope (SB) 4:30 p.m.

Cold Springs
Monday, April 16 @ Holly Pond (SB) 4:30 p.m.
Tuesday, April 17 @ Addison (BB) 4:30 p.m., v. Hanceville (SB) 4:30 p.m.
Thursday, April 19 @ Falkville (SB) 4:30 p.m.
Friday, April 20 @ Vinemont (SB) 4:30 p.m.
Monday, April 23 v. Meek (SB) 4:30 p.m.
Tuesday, April 24 v. Holly Pond (SB) 4:30 p.m.
Friday, April 27 @ Cleveland (SB) 4:30 p.m.

Cullman
Monday, April 16 v. Hartselle (SB) 4:30 p.m., v. Sparkman (BB) 5 p.m., v. Russellville (VG & VB SC) 5:30 & 7:30 p.m. 
Tuesday, April 17 v. Albertville (SB) 4:30 p.m., @ Arab (VG SC) 6:30 p.m.
Thursday, April 19 @ Hayden (SB) 4:30 p.m., v. Decatur (VG SC) 5 p.m., @ Hoover (VB SC) 7 p.m.
Friday, April 20 Hoover Classic (SB)
Tuesday, April 24 v. Hanceville (SB) 4:30 p.m., @ Oak Mountain (VB SC) 7:15 p.m.
Friday, April 27 Cullman High School Pre-State Blowout (SB)

Fairview
Monday, April 16 v. Vinemont (SB) 4:30 p.m.
Tuesday, April 17 v. West Point (SB) 4:30 p.m., v. West Point (VG & VB SC) 5 & 7 p.m., v. Decatur Heritage (BB) 6:30 p.m.
Thursday, April 19 @ West Point (SB) 4:30 p.m., v. Clements (VG & VB SC) 5 & 7 p.m.
Friday, April 20 @ Clements (VB SC) 1:30 p.m.
Monday, April 23 v. Hayden (SB) 4:30 p.m.
Thursday, April 26 @ Douglas (SB) 4:30 p.m.

Good Hope
Monday, April 16 v. Dora (SB) 4:30 p.m., @ DAR (BB) 4:30 p.m. 
Tuesday, April 17 @ Holly Pond (SB) 4:30 p.m.
Thursday, April 19 @ Addison (SB) 4:30 p.m.
Monday, April 23 v. Cordova (SB) 4:30 p.m.
Tuesday, April 24 v. Addison (SB) 4:30 p.m.

Hanceville
Tuesday, April 17 @ Cold Springs (SB) 4:30 p.m., @ Hayden (BB) 4:30 p.m.
Thursday, April 19 v. Southeastern (SB) 4:30 p.m.
Friday, April 20 v. Holly Pond (SB) 4:30 p.m.
Tuesday, April 24 @ Cullman (SB) 4:30 p.m.

Holly Pond
Monday, April 16 v. Cold Springs (SB) 4:30 p.m., @ Falkville (BB) 4:30 & 6:30 p.m.
Tuesday, April 17 v. Good Hope (SB) 4:30 p.m.
Wednesday, April 18 @ Susan Moore (SB) 4:30 p.m.
Thursday, April 19 v. Cleveland (SB) 4:30 p.m. 
Friday, April 20 @ Hanceville (SB) 4:30 p.m.
Monday, April 23 @ West Point (SB) 4:30 p.m.
Tuesday, April 24 @ Cold Springs (SB) 4:30 p.m.
Thursday, April 26 v. Susan Moore (VG & VB SC) 5 & 7 p.m.

Meek
Monday, April 16 v. Winston County (BB) 4 p.m.
Tuesday, April 17 @ Marion County (SB) 4:30 p.m.
Saturday, April 21 Winston County Invitational (SB)
Monday, April 23 @ Cold Springs (SB) 4:30 p.m.
Thursday, April 26 @ Oakman (SB) 4:30 p.m.

St. Bernard
Tuesday, April 17 v. Lindsay Lane (BB) 4 p.m., v. Sylvania (VG & VB SC) 5 & 7 p.m.
Thursday, April 19 v. West Point (VG & VB SC) 5 & 7 p.m.
Tuesday, April 24 v. Tanner (VG & VB SC) 5 & 7 p.m.

Vinemont
Monday, April 16 v. Fairview (SB) 4:30 p.m.
Friday, April 20 v. Cold Springs (SB) 4:30 p.m.
Tuesday, April 24 @ Cleveland (SB) 4:30 p.m.

West Point
Monday, April 16 v. Hayden (SB) 4:30 p.m., @ Cordova (BB) 5 p.m.
Tuesday, April 17 @ Fairview (SB) 4:30 p.m., @ Fairview (VG & VB SC) 5 & 7 p.m.
Thursday, April 19 v. Fairview (SB) 4:30 p.m., @ St. Bernard (VG & VB SC) 5 & 7 p.m.
Monday, April 23 v. Holly Pond (SB) 4:30 p.m., v. J.B. Pennington (VB SC) 7 p.m.
Tuesday, April 24 @ Mars Hill (VG & VB SC) 5 & 7 p.m.
Thursday, April 26 v. Jasper (SB) 4:30 p.m.
 

Copyright 2018 Humble Roots, LLC. All Rights Reserved.